4 fakty o urlopie w hiszpańskiej Costa Blanca

Costa Blanca, czyli Białe Wybrzeże, znajduje się w przepięknym hiszpańskim regionie Alicante. Odnaleźć tu można całą okazałość świata śródziemnomorskiego – od gór, poprzez doliny aż do morza i piaszczystych plaż. Łagodny klimat zachęca do wypoczynku na ponad 218 km wybrzeża. Niewątpliwą atrakcją jest bogactwo kulinarne regionu, wyśmienite wina, święta, rozrywki, ale przede wszystkim historia tego miejsca. Ślady Fenicjan, Kartagińczyków, Rzymian, Muzułmanów i innych historycznych kultur można dostrzec zarówno w małych górskich osadach jak również w nowoczesnym nadmorskim mieście. Nic więc dziwnego, że do tego pięknego hiszpańskiego regionu co roku na wakacyjny wypoczynek przybywa coraz więcej turystów. Dlaczego tak jest, jaki jest tego powód? Aby odpowiedzieć na to pytanie w tym artykule przytoczę 4 fakty o urlopie w hiszpańskiej Costa Blanca. Oto one:

Untitled design - Kopia (2)
1.    KLIMAT

Choć brzmi to niewiarygodnie w ciągu roku jest tu 300 dni słonecznych i nie więcej jak 10 -14 dni z opadem deszczu. Gwarancja pogody zdecydowanie lepsza niż depozyty w szwajcarskich bankach.

2.    PLAŻE

Najważniejszy poza łagodnym klimatem powód dla którego warto tu przyjechać. 200 kilometrów wybrzeża gwarantuje, że każdy znajdzie dla siebie najlepszą plażę. Znajdują się tu piaszczyste plaże, skaliste zatoczki, wydmy i klify.

3.    KUCHNIA

Hiszpańska kuchnia, która jest wyśmienita. Tylko pomyślmy pyszna paella przyrządzona na sposób walencki – smażona na piecu opalanym drewnem pomarańczy, w klasycznym przepisie z mięsem kurczaka lub królika, fasolą i szafranem. Tapas – kopalnia smaków – pyszne sardele nadziewane szpinakiem, szaszłyki z krewetek i pieczarek czy pasztet z wątróbek. Całość popijamy cavą (hiszpańskie wino musujące) lub orszadą – chłodzącym napojem na bazie migdałów, cukru i różanej lub pomarańczowej wody kwiatowej.

4.    FIESTA!

Hiszpania uwielbia się bawić i Costa Blanca nie jest tu wyjątkiem. W Alcoy pod koniec kwietnia odbywa się święto „Moros y cristianos” (Maurowie i chrześcijanie) na pamiątkę wygnania Maurów, w Orihueli jest najlepszy jarmark średniowieczny a w Deni w trakcie fallas płoną olbrzymie papierowe kukły.

Powodów, które świadczą o tym, że naprawdę warto pojechać na urlop do hiszpańskiej Costa Blanca jest o wiele więcej. Ja wymieniłam według mnie te najważniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *