Atrakcje turystyczne w Torrevieja

Torrevieja –  miasto położone na Costa Blanca w prowincji Alicante, w południowo -wschodniej Hiszpanii, leżące około 30 kilometrów na południe od Alicante. Do tego malowniczego miejsca, jak i z resztą do innych w Hiszpanii przyjeżdżają całe rzesze zagranicznych turystów.  Panujący tu, jeden z najcieplejszych klimatów w Europie na pewno skusi niejednego. Ponadto turyści w tym regionie  mogą dowoli  korzystać z plaż i wysp, jak również zwiedzać samo miasto, które  naprawdę warte jest polecenia. Torrevieja obfituje  bowiem w liczne atrakcje turystyczne. Jakie? Odpowiadając na to pytanie wymienię kilka z nich.

Torrevieja Hiszpania

1.      Molo w Torrevieja

Wysunięte w morze na blisko 2 km, służy jako aleja spacerowa dla wypoczywających, lub trasa biegowa dla bardziej wysportowanych. Warto dojść do końca mola, gdyż Torrevieja z perspektywy morza wygląda przepięknie. Idąc molem, w połowie drogi, znajduje się centrum handlowe z restauracjami, barami, pubami, kafejkami. Bardzo miła i cicha atmosfera, z dala od zgiełku centrum Torrevieja przyciąga rzesze turystów.

2.      Wesołe miasteczko w centrum

Jest  to atrakcja przede wszystkim dla dzieci. W okresie letnim wesołe miasteczko czynne jest do wczesnych godzin rannych. Miasteczko znajduje się tuż przy promenadzie w Torrevieja. Karuzele, ruchome byki, strzelnice, pociągi, samochody itp.- wszystko to na pewno tu znajdziemy.

3.      Museo de Semana Santa

Inaczej Muzeum Wielkiego Tygodnia (Wielkanocy). Muzeum to poświęcone jest głównie tematyce obchodów Świętego Tygodnia w Torrevieja i Hiszpanii. Jest to jedno ze świąt kościelnych, najbardziej uroczyście obchodzonych w całej Hiszpanii. Najbardziej znane są obchody Wielkiej Nocy w Andaluzji, w stolicy tego regionu, Sewilli.

4.      Museo del Mar y de la Sal

Muzeum Morza i Soli w tłumaczeniu języka hiszpańskiego. Muzeum na placu przed teatrem w Torrevieja, poświęcone przemysłowi solnemu w mieście i okolicach. Znajdziemy tu szereg wystaw i okazów wykonanych z soli, historię wydobywania soli z lagun, itp.

5.      Torre del Moro

Antyczna wieża strażnicza w Torrevieja, która niegdyś broniła dostępu do miasta i portu, od której Torrevieja zaczerpnęła swoją nazwę. „Torre” w języku hiszpańskim oznacza „wieża”, natomiast słowo „vieja” znaczy „stara”.

6.      Parque Natural de la lagunas de la Mata y Torrevieja

To Park Narodowy, utworzony na obszarze słonych jezior i okolic Torrevieja. Jest to w tej chwili rezerwat przyrody, gdzie znajdują się rzadkie gatunki ptactwa, typowe dla tego regionu. Wokół słonych jezior utworzono wspaniałe trasy rowerowe, jak również liczne trasy dla pieszych. Przy brzegach jezior utworzono punkty obserwacyjne dla miłośników ornitologii. Trasy rowerowe i piesze wokół jezior mogą być świetnym pomysłem i relaksem na jednodniową wycieczkę „za miasto”.

   Atrakcji turystycznych w mieście Torrevieja w Hiszpanii jest dużo, dużo więcej. Nie sposób wymienić wszystkich

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *