Charakterystyka turystyki w Hiszpanii

Hiszpania to największe miasto położone na Półwyspie Iberyjskim. Kraj ten jest typowo turystyczny. Ze względu na panujący tam jeden z najcieplejszych klimatów w Europie, Hiszpania corocznie gości całe rzesze zagranicznych turystów na swoich plażach i wyspach. Burzliwa historia Półwyspu Iberyjskiego pozostawiła w Hiszpanii ślady w postaci licznych zabytków. Zatem Hiszpania jest krajem, które przyjmuje dużą liczbę turystów. Każdy z turystów przyjeżdża do tego kraju w zupełnie innym celu, jakim? W tym artykule powiem o tym.

Hiszpania3

A więc turyści przyjeżdżają do Hiszpanii w celach

1. TURYSTYKI WYPOCZYNKOWEJ

„Słońce i plaża” to domena hiszpańskiej turystyki. Turyści odpoczywają nie tylko na wybrzeżu półwyspu, atrakcyjne dla nich są także Wyspy Kanaryjskie czy Baleary. Te pierwsze zachęcają interesującymi zjawiskami wulkanicznymi oraz subtropikalnym klimatem. Baleary są natomiast najbardziej znane z takich wysp jak Ibiza czy Majorka. Hotele znajdują się kilka kroków od plaż, co dla wypoczywających turystów stanowi główną zaletę hiszpańskiego wybrzeża. Najbardziej znane wybrzeża to: Costa de la Luz, Costa del Sol, Costa Brava czy Costa Blanca.

2. TURYSTYKI PIELGRZYMKOWEJ

W tym typie turystyki na największą uwagę zasługuje znana na całym świecie trasa pielgrzymkowa El Camino de Santiago (Szlak świętego Jakuba). Jest to szlak pielgrzymkowy do katedry w Santiago de Compostela w Galicji, znajdującej się w północno-zachodniej części Hiszpanii. W 2010 roku szlak przeszło ok. 270 tys. turystów.

3. TURYSTYKI KULTURALNEJ

Wielu turystów przybywa do Hiszpanii ze względu na znane na całym świecie „Fiesty”. Luty upływa w Hiszpanii pod znakiem karnawału, najbardziej znane imprezy odbywają się w Santa Cruz de Tenerife lub w Kadyksie. W marcu Semana Santa (Święty tydzień) obfituje w uliczne parady w każdym większym mieście. Kwiecień należy do Sewilli, tamtejszych targów oraz pokazów tańca. W maju na szczególną uwagę zasługuje Międzynarodowy Festiwal Flamenco oraz Fiesta de San Isidoro w Madrycie. Już z początkiem lata odbywa się całe mnóstwo imprez tematycznych. Jesienią odbywają się liczne fiesty, gdzie świętuje się zbiory. Na pierwszym miejscu jest winobranie, ale także takie imprezy jak Iberflora (przegląd najpiękniejszych kwiatów) czy wielka pomidorowa bitwa Tomatina, obydwie mają miejsce w Walencji.

Jak wynika z powyższego turyści do Hiszpanii przybywają w różnych celach turystycznych. Niektórzy chcą po prostu wypocząć na plażach Hiszpanii, a jeszcze inni zabawić się na różnych imprezach hiszpańskich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *