Czerwona sofa – jaki kolor ścian?

Często jest tak, że zakochamy się w jakimś meblu i musimy go mieć. Wtedy pod ten mebel remontujemy całe mieszkanie. Sprawdź z nami, jak urządzić mieszkanie z czerwoną sofą i jak dobrać do niej kolor ścian.

Czerwona sofa – jaki model wybrać?

Czerwień to kolor kojarzony z Hiszpanią. Dlatego dodając taki mebel możemy uzyskać w mieszkaniu Hiszpański akcent. Czerwona sofa działa na nas bardzo pozytywnie. Ożywia i ociepla wnętrze. Na mieszkańców będzie działał pobudzająco. W sklepach znajdziemy różne modele sof: dwuosobowe – służące raczej jako fotel, trzyosobowe lub czteroosobowe, większe modele przeważnie mają funkcją spania. Jeżeli mamy duży salon, możemy zastanowić się również nad narożnikiem, który pomieści dużą liczbę gości, czy domowników. A w przypadku dłuższej wizyty znajomych, czy rodziny posłuży, jako łóżko. Duży wybór sof znajdą Państwo w sklepie Scandicsofa, są otwarci na pomysły klientów, dlatego kolor i rodzaj obicia zawsze możemy wybrać dzięki przesyłanemu przez sklep próbnikowi tkanin. Jeżeli chodzi o czerwone sofy ze Scandicsofa, my zakochaliśmy się w tym modelu:

czerwona sofa Scandicsofa.pl

Źródło: Scandicsofa.pl

Czerwona sofa – jaki kolor ścian?

Czerwona sofa to mocny akcent w każdym pomieszczeniu. Ten mebel jako pierwszy przykuwa nasz wzrok. Jeżeli właśnie wybieramy czerwoną sofę w celu zwrócenia uwagi na ten mebel, to kolory ścian w pomieszczeniu powinny być delikatniejsze. W przypadku czerwonej sofy najlepiej pomalować ściany w odcieniach bieli lub beżu.

Salon z czerwoną sofą nigdy nie będzie nudny, ale żeby jeszcze zwiększyć efekt wow, możemy na jednej ścianie dać fototapetę, a resztę ścian pomalować na neutralny kolor, pasujący do fototapety i sofy. Na przykład biały, pudrowy róż, pastelowe odcienie zieleni, fioletu, złota lub zieleni.

Kolor czerwony można łączyć ze wszystkim, tylko trzeba zachować w tym umiar. Nie powinniśmy przesadzać z ilością różnych kolorów, ponieważ wtedy będziemy mieli poczucie chaosu w pomieszczeniu. Sztuką jest takie dobranie kolorów, aby wszystko ze sobą współgrało i nie drażniło nas, a raczej dodawało energii.

czerwone dodatki do salonu

Źródło: pixabay.com

Czerwona sofa – jakie dodatki?

Do czerwonej sofy pasują również drobne czerwone dodatki, w postaci lamp, małych ozdób czy ramek na zdjęcia, jednak nie powinniśmy przesadzać z ich ilością.

Do czerwonej sofy będą pasowały również wzorzyste poduszki, ceramika w ciemniejszych kolorach tj. czarny, burgund, brąz, czy fiolet.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *