A może podróż na Gibraltar?

Nie tylko my marzymy o odbyciu podróży na Gibraltar – półwysep ten jest tak oblegany, że uważa się go za jedno z najbardziej zaludnionych miejsc świata (na jeden kilometr kwadratowy zapisuje się tam ponad 4881 mieszkańców).

Turystów na Gibraltar przyciąga przede wszystkim Cieśnina Gibraltarska i Skała. Ta stanowi aż 1/10 powierzchni Gibraltaru i jest właściwie największą atrakcją tego brytyjskiego półwyspu.
Chociaż sam wjazd na Skałę jest płatny (około 9 euro), nie zniechęca to do podróży na sam szczyt; oczywiście istnieje także możliwość wejścia pieszo.

Ten, kto doznał tego przeżycia i zdobył wierzchołek Skały może uważać się za niezwykłego szczęściarza. To właśnie tam wielu czuje jak „król świata”, „niedościgniony ideał” czy „wszechmocny Pan i władca”. Oprócz przepięknych widoków, na przykład na masywne skały Maroko większość z turystów napawa się optymizmem i to właśnie jest główny powód odwiedzenia tego wyjątkowego zakątka świata. Oczywiście atrakcjami są również tunele w Skale, jeszcze z czasów wojennych czy jaskinia Lower St. Michael’sCave.

Z bardziej przyziemnych rzeczy dodajmy, że na Gibraltarze, gdzie całkowita powierzchnia tego półwyspu to 6,5 kilometra znajduje się największe skupisko małp Magoty zwane również Magoty gibraltarskie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *