Dlaczego nieruchomość w Hiszpanii zmieni Twoje życie na lepsze?

Hiszpanie to zazwyczaj uśmiechnięci ludzie, cieszący się życiem i żyjący chwilą. Potrafią znaleźć powód do radości nawet w małych błahostkach. Zastanawialiście się kiedyś dlaczego tak jest? Dlaczego my Polacy, nie potrafimy być spontaniczni i tak po prostu radośni? Zaraz podzielę się z Tobą małym wyjaśnieniem.

Hiszpania to gorący kraj, przez większość dni w roku ciągle świeci tam słońce. Tamtejszy klimat sprawia, że zamieszkująca go ludność jest pełna energii i radości. Mogę to poprzeć nauką. No bo zobaczcie, latem wszyscy jesteśmy zadowoleni, nasz humor pogarsza się wraz z pogorszeniem pogody i nadejściem jesieni. To słońce powoduje, że więcej się chce i dodaje energii. Już wyjaśniam dlaczego właśnie tak się dzieje.

słońce Hiszpanii

Podczas pobytu na świeżym powietrzu w słoneczny dzień, nasze ciało jest narażone na promienie słoneczne. W zrównoważonych ilościach nie są one dla nas niebezpieczne, ale działają korzystnie na cały organizm. Dzięki przebywaniu na słońcu nasza skóra wytwarza duże ilości witaminy D, która ma zbawienny wpływ na nasze ogólne zdrowie. Witamina D wzmacnia nasze kości, ułatwia wchłanianie wapnia i fosforu ze spożytego jedzenia, ogólnie ma bardzo dobry wpływ na nasze kości i chroni przed osteoporozą. Oprócz tego wzmacnia odporność i wspiera prawidłowe działanie całego układu nerwowego.

 Przebywanie na słońcu pomaga walce z depresją, ponieważ dzięki niemu w naszym organizmie zaczyna się wytwarzać hormon poprawiający nastrój i ułatwiający zasypianie, mam tutaj na myśli serotoninę.

Oprócz tego, podczas letnich spacerów w promieniach słońca poprawia się nasz układ krążenia, poprawieniu ulega przemiana materii, a także reguluje się rytm biologiczny.

Osiągnięcie wymienionych korzyści jest możliwe przy rozważnym korzystaniu z uroków lata. Warto pamiętać, że wszystko w nadmiarze może zaszkodzić. W Polce te korzyści mamy tylko latem, zimą i jesienią w naszym pięknym kraju nie ma słońca, ciągle tylko ciężkie chmury, skoki ciśnienia i zachmurzenie. W tym czasie przydałaby się nieruchomość w Hiszpanii, by jechać chodź na kilka dni i naładować swoje baterie.

słońce

W Hiszpanii nie brakuje słońca, dlatego ludzie w tym kraju są zawsze zadowoleni i szczęśliwi. Przebywając w Hiszpanii można nauczyć się kochać życie i czerpać z niego wiele radości, jest to możliwe dzięki ludziom, którzy tam są i małej pomocy ze strony słońca.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *