Kup dom w Hiszpanii

Czyż nie jedna osoba z nas zamarzyła w te długie zimowe wieczory o mieszkaniu gdzie temperatura nie spada poniżej 10’C? Nic prostszego. Mieszkania w Hiszpanii są w zasięgu przeciętnego Polaka bardziej niż mieszkania w Polsce. Obecnie w Hiszpanii wiąż możemy obserwować kryzys na rynku nieruchomości.  Obcokrajowcy, którzy pochodzą z krajów UE mogą kupić mieszkanie bądź dom na takich samych zasadach, jak obywatele  Hiszpanii.

1

Można nawet powiedzieć, że obecnie obcokrajowiec jest mile widziany w hiszpańskich biurach nieruchomości. W sytuacji, gdy sprzedającym jest tego rodzaju firma, odpowiedzialność za wady ukryte, za wady konstrukcyjne, a także warunki oraz wymagane przez przepisy formalności są większe i będą zawsze z korzyścią dla nabywcy. Zatem jak kupić taki dom w Hiszpanii?Po 1 polecamy zaprzyjaźnione biuro nieruchomości, które pomoże nam w formalnościach oraz pokaże nam kilka mieszkań. Można poszukać biura gdzie pracują osoby, które mówią w języku polskim.  Jednym z takich biur na Costa Blanca jest biuro nieruchomości Costa Invest.

Po 2 decydując się na zakup domu w Hiszpanii zawrzyjmy umowę przedwstępną kupna – sprzedaży. Podobnie jak w Polsce umowa ta ma na celu, zarezerwowanie praw do nabycia nieruchomości przez określony czas, w zamian za zaliczkę, która jest tym samym pierwszą ratą zapłaty. W razie niedokonania sprzedaży z winy kupującego, zaliczka zostanie zatrzymana przez sprzedawcę.

Po 3 jeśli już dojdzie do kupna domu sporządzamy konkretną umowę kupna – sprzedaży. Umowa kupna-sprzedaży nieruchomości położonej w Hiszpanii musi zostać zawarta w formie aktu notarialnego. Kiedy sprzedawcą jest firma deweloperska, kupujący nie ma zazwyczaj możliwości negocjacji warunków umowy, dlatego też może się tylko zgodzić na propozycję sprzedawcy. Istnieje więc ryzyko wystąpienia nadużyć ze strony dewelopera.  Zatem kupno domu w Hiszpanii jest możliwe. Trzeba tylko pamiętać, aby wszystko zawrzeć zgodnie z prawem, gdyż to pozwoli nam w późniejszym czasie uniknąć niepotrzebnych kłopotów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *