Kto najczęściej kupuje mieszkania w Hiszpanii?

Nie od dziś wiadomo, że inwestowanie w nieruchomości jest jedną z najlepszych form inwestowania. Wiedzą o tym również mieszkańcy dobrze rozwiniętych państw i chętnie wykorzystują taką informację w praktyce. Przyjrzyjmy się kto potrafi korzystać z okazji i trafnie inwestować.

źródło: costainvest.com

źródło: costainvest.com

Po ostatnim kryzysie, ceny mieszkań w Hiszpanii zaczęły gwałtownie spadać. Kraje mające dryg do interesów postanowiły wykorzystać taką sytuację. Ci, którzy mieli nadmiar gotówki, zaczęli inwestować w nieruchomości. W czołówce wykupywania mieszkań w Hiszpanii znaleźli się Anglicy, Francuzi i Niemcy.

Co raz częściej, Hiszpańskie nieruchomości są nabywane również przez Polaków oraz Czechów. Zastanówmy się nad tym, dlaczego nie boimy się inwestować w mieszkania za granicą.

Teraz w o wiele łatwiejszy sposób dostaniemy kredyt na mieszkanie za granicą, niż byłoby to możliwe jeszcze kilka lat temu. Po za tym, zakup mieszkania ułatwiają nam różne biura nieruchomości, które pomagają w znalezieniu najbardziej interesującego nas mieszkania bądź domu po okazyjnej cenie. Oprócz tego,  wspierają nas w załatwieniu różnych formalności.

Dzięki zakupieniu mieszkania w Hiszpanii, można w każdej chwili wylecieć z Polski do swojego nowego domu, aby po prostu wypocząć. Bilety lotnicze są co raz tańsze, dlatego Polacy tak często korzystają z takich okazji.

źródło:photopin.com

źródło:photopin.com

Czesi również widzą pozytywne strony tanich cen nieruchomości. Głównymi inwestorami są emeryci, którzy wykupują domy by spędzić zasłużoną emeryturę w przepięknym otoczeniu, pełnym słońca. Swoje domy i prowadzone przez siebie firmy w Czechach, przekazują potomkom i przeprowadzają się do Hiszpanii, co ciekawe co raz częściej zostają tam na stałe.

W sumie jest to bardzo dobry sposób na spędzenie reszty swojego życia w pięknym, słonecznym kraju.

Oprócz pięknych widoków, specyficznej kultury, tańca, zabawy, słonecznej pogody oraz pysznej kuchni, nowych nabywców do kupna nieruchomości zachęcają przede wszystkim niskie ceny mieszkań i możliwość pomnożenia pieniędzy na rynku zagranicznym. Dodatkowym plusem zakupu mieszkania w tym kraju, jest to, że w momencie jego nabycia nabywamy stałe prawo pobytu w Hiszpanii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *