La Mata na kitesurfing?

Dlaczego to właśnie La Mata w Hiszpanii jest idealnym miejscem do kitesurfingu? Odpowiedź jest prosta.

Po pierwsze to właśnie tam panują idealne warunki pogodowe dla uprawiania tego rodzaju sportu. Na Costa Blanca panuje aż 300 słonecznych dni w roku a tylko około 15 jest deszczowych. Ponadto śródziemnomorski klimat i wodne prądy powodują, że morskie fale z równoczesną, ciepłą temperaturą wody są doskonałe dla miłośników tego sportu.

 

W La Mata istnieją szeroko rozwinięte warunki infrastrukturalne dla kitesurfingu: liczne szkoły nauki położone w niedalekiej odległości od plaży i zorganizowane pod tym kątem campingi są istnym rajem dla wielbicieli pływania na tego typu desce. Co więcej, w La Mata znaleźć można najlepszych instruktorów i renomowanych marek sprzęt – nawet laik bez problemu posiądzie podstawową wiedzę, jak ujarzmić kite’a.

Polacy coraz częściej wybierają zakątek La Mata, by to właśnie tam oddawać się swojej pasji z jeszcze jednego powodu: doskonałe warunki i naprawdę atrakcyjne ceny są przecież na wyciągnięcie ręki. Na Costa Blanca oferowane są bezpośrednie połączenia lotnicze z polskich lotnisk.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *