La Torre de la Horadada

La Torre de la Horadada to miasto położone nad brzegiem morza, w ramach miejskiej dzielnicy Pilar de la Horadada, nadmorskiej miejscowości, która w ostatnim czasie bardzo rozwija swoją turystykę.  Mieszka tu ponad 2,5 tysiąca osób. Kurort położony jest w południowo-wschodniej części Hiszpanii i graniczy z Murcją.

a

Torre de la Horadada to idealne miejsce dla amatorów sportów wodnych, szczególnie nurkowania. Bogata fauna i flora przyciąga turystów i nurków. Podwodne tereny i widoki zapierają dech w piersi. Nurkowie cenią sobie walory podwodnego świata w Torre de la Horadada – jest to doskonała przygoda zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych sportowców.
W okolicy znajdują się również pola golfowe m.in.:

  • Las Ramlas,
  • Villamrartin,
  • Campoamor,
  • Campoverde i Lo Romero.

 

b

W centrum miejscowości znajduje się długa, malownicza promenada oraz główny plac.  Promenada ma aż 5 kilometrów i możemy z niej podziwiać przepiękne widoki. Znajduję się przy niej bezpłatny parking, oraz mnóstwo pubów, restauracji i kawiarenek.

Również w centrum miasta czekają na nas restaurację i knajpki, gdzie można spotkać się przy lampce wina lub filiżance pysznej kawy, a także skosztować smaków lokalnej oryginalnej kuchni.

W Torre de la Horadada panuje klimat śródziemnomorski, z przewagą dni słonecznych w całym roku i genialną pogodą. Zimy są tutaj łagodne, a lata gorące i suche. Temperatury w miesiącach letnich to około 25-32 stopnie Celsjusza, a zimą rzadko spadają poniżej 10 stopni Celsjusza w ciągu dnia.

W miejscowości funkcjonuję komunikacja autobusowa, a niedaleko przebiega autostrada, dzięki czemu szybko i sprawnie możemy się przemieszczać między danymi miastami Hiszpanii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *