Mieszkania w stylu hiszpańskim, skandynawskim, francuskim

Każdy z tych stylu ma co innego do zaoferowania. By wybrać najlepszy styl dla siebie, najlepiej będzie przyjrzeć się im bliżej

Mieszkanie w stylu francuskim

W mieszkaniach w stylu francuskim, najważniejszy jest kolor, urządzając takie wnętrze powinniśmy postawić na kolory delikatne i pastelowe. Na ścianach króluje boazeria bądź tapety w jasnych kolorach. Obrazy, meble, czy zasłony powinny cechować się symetrią. Natomiast wszystkie sprzęty, dodatki i dekoracje powinny pojawiać się w parach. W tym stylu powinniśmy postawić na piękne tkaniny dobrej jakości. Ściany i sufity powinny być podkreślone sztukaterią.

W salonie w stylu francuskim nie może zabraknąć kominka, a także błysku i blasku. Światło naturalne i sztuczne są tym, co musi znaleźć się w takim salonie.

styl francuski mieszkania

źródło: pixabay.com

Mieszkanie w stylu skandynawskim

W stylu skandynawskim króluje biel. Wnętrza w tym stylu muszą być jasne i widne, powinny być przejrzyste nawet w podchmurne, jesienne dni. Biel, która zazwyczaj znajduje się na ścianach, uzupełnia kolorowe dodatki. W Skandynawii głównymi materiałami są drewno, wiklina, czy też len i bawełna. Styl skandynawski jest uniwersalny, dlatego sprawdza się do różnej wielkości wnętrzach. Chcąc urządzić mieszkanie w stylu skandynawskim, nie musimy także przeznaczać wielkiej sumy. Także ten styl ceni sobie światło szczególnie naturalne, dlatego w oknach zazwyczaj nie znajdziemy zasłon. W salonach skandynawskich ważna jest wygoda, a więc sofa ma być meblem, który pozwoli nam na komfortowy relaks.

styl skandynawski mieszkanie

źródło: pixabay.com

Mieszkanie w stylu hiszpańskim

Stylu hiszpańskiego nie można jednoznacznie określić, ponieważ w każdym z regionów, królują różne trendy. W jednym z nurtów tego stylu przeważają kolory w jasnych tonacjach. Często jako kontrast do ciemnych mebli na ścianach króluje biel. Dodatkowo do takiej aranżacji świetnie wkomponowuje się roślinność. Natomiast w drugim stawia się na intensywne kolory, które mają kojarzyć się z gorącą Hiszpanią. W większości mieszkań w Hiszpanii królują naturalne materiały jak drewno i kamień. Kamienne ściany mają także praktyczne zastosowanie, ponieważ mają chronić wnętrze przed upałem. Natomiast drewno ma ocieplić mieszkanie.

źródło: pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *