A może Bigastro

Bigastro to powiat w Walencji, znajdujący się w południowej części prowincji Alicante, w comarce Vega Baja del Segura. Liczy zaledwie 6450 mieszkańców. Powiat wywodzi swoją nazwę od Lugar Nuevo de los Canónigos. Najczęściej spotykaną tutaj narodowością są Brytyjczycy (22% wszystkich obcokrajowców).

b

Unikalnym zabytkiem, który należy zwiedzieć jest na pewno kościół Matki Bożej z Betlejem, gdzie zobaczymy rzeźbę świętego Joachima z Salzillo. Typowi potrawy w okolicy Bigastro są gulasz i królik z ryżem.

Festiwale znane w tym regionie Hiszpanii to:

  • Santa Cruz,
  • Romeria de San Isidro,
  • Santa Ana.

a

Tradycja muzyczna sięga ponad stu lat i jest prezentowany w postaci Unii Musical Kompania Bigastro. Najmniejsza temperatura w tym regionie to około 10 stopni Celsjusza, zaś w najcieplejszym okresie wakacyjnym lipiec – sierpień temperatury sięgają nawet 40 stopni Celsjusza.

Z lotniska Alicente dostaniemy się tutaj za pomocą połączeń autobusowych, taksówki bądź wypożyczenia samochodu. Odległość między miastami to około 55 kilometrów. W razie kłopotów z dojazdem mogą Państwo zgłosić się do nas w celu zorganizowania transportu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *