Najlepsze ogrodowe ozdoby, które dodadzą Twojemu ogrodowi Hiszpańskiego smaku.

Ogród to nie tylko rośliny, w nim możemy sobie pozwolić na wiele innych ciekawych elementów, które nadadzą mu Hiszpańskiego charakteru.

Na świecie mamy tyle fajnych rzeczy, które mogą „przełamać” tradycyjny ogród. Choćby z pozoru proste przedmioty jak stojaki na węże ogrodowe, czy meble wcale nie muszą być nudne. Tutaj chcemy zainspirować Cię do wyszukiwania fajnych urządzeń ogrodowych. Może nawet w stylu Hiszpańskim.

Tradycyjne meble ogrodowe

Małe jest piękne. Takie meble w ogrodzie nadadzą mu niesamowitego stylu. Siedząc na takich krzesłach można poczuć się jak na wakacjach w gorącej Hiszpanii. Niesamowite są również stoliczki z licznymi zdobieniami. Sami zobaczcie

muebles-hierro-comedor-Day-lili-brown-jordan-660x854

Źródło: http://rustikchateaux.blogspot.com/

Stojak na wąż ogrodowy

W Hiszpanii zawsze jest gorąco. Podlewanie ogrodu to niemal codzienna czynność. Dlatego w Hiszpańskim ogrodzie nie może zabraknąć stojaków na węże ogrodowe. Ale kto powiedział, że nie mogą one wyglądać na przykład tak:

stojaki ogrodowe

Źródło: http://guide.alibaba.com/

Oświetlenie

To również niezbędny element ogrodu. Polecamy stylowe lampy o tradycyjnych kształtach.

Źródło: http://interiorismos.com/

Źródło: http://interiorismos.com/

Zegar

Mija czas nie ubłagalnie, szczególnie szybko leci podczas błogiego leniuchowania. Zegar w ogrodzie również prezentuje się świetnie i nie chodzi mi tutaj tylko o zegar słoneczny, ale również o taki bardziej tradycyjny.

Źródło: http://www.arqhys.com/

Źródło: http://www.arqhys.com/

Fontanna

Lub małe źródełko to nieodłączny element Hiszpańskiego ogrodu. Przy nawet małym strumyku możemy się zrelaksować.

Źródło: http://www.decorarok.com/

Źródło: http://www.decorarok.com/

W Hiszpańskim ogrodzie nie może zabraknąć powyższych elementów, ale równie ważne są w nim pnącza, kwiatów i krzewów. Szczególną rośliną wiążącą się z Hiszpanią jest róża oraz lawenda. Ogród ten powinien być słoneczny, bogaty w roślinność i drobne dzieła architektury.

Hiszpania

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *