Najpiękniejsze plaże Hiszpanii

800 kilometrów plaż przyciąga turystów z różnych kierunków świata. Dodatkowo Hiszpania może pochwalić się pięknymi widokami oraz krystalicznie czystym morzem otoczonym górzystymi zboczami.

 

źródło: pixabay.com

Illas Cíes, Galicja– jest ona odcięta od reszty wybrzeża oceanu Atlantyckiego, dlatego jest to mniej uczęszczane miejsce. Jest to także część parku narodowego, przez co w pobliżu nie znajdziemy hoteli, a jedynie kilka pól namiotowych, skąd możemy podziwiać panoramiczne widoki.

Cala Tarida, Ibiza– plaże otoczone są zapierającymi dech widokami, w tym miejscu znajdziemy krystalicznie czystą wodę, w której znajdziemy bogactwo form morskiego życia, które przyciąga nie tylko turystów, ale także amatorów kajakarstwa, czy nurkowania.

Sitges, Katalonia– znajdziemy tutaj ponad 30 przepięknych plaż oraz zatoczek, które oferują odpoczynek pod słońcem.

Playa de la Concha, San Sebastian– jest to plaża położona na uboczu, która może poszczycić się mianem ulubionej przez turystów plaży w Hiszpanii. Miejsce to jest bardzo rozpoznawalne ze względu na tłumne plaże, gdzie w czasie sezonu niemalże niemożliwe jest wolnego skrawka piasku.

źródło: pixabay.com

Cala de Algaiarens, Minorka– plaża ta jest otoczona iście rajskim pejzażem, znajdziemy tu dziewicze plaże oraz zatoczki. Jest to miejsce stworzone dla turystów, którzy chcieliby zatrzymać się na kieliszek dobrego wina oraz hiszpańskiego tapas. W miejscu tym znajduje się znacznie mniej turystów, dzięki czemu wybrzeże zachowało swoją unikatowość i ciągle przyciąga tu poszukiwaczy przygód.

Cabo de Gata, Almeria– znajduje się tu największy w Almerii rezerwat przyrody, który znany jest z nierównej linii przybrzeża. Jest to jedna z najlepiej rozpoznawalnych plaż w południowej Hiszpanii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *