Nieruchomości w Hiszpanii pod wynajem wakacyjny – za i przeciw

Zakup apartamentu w słonecznej Hiszpanii jest jedną z lepszych inwestycji, która w dłuższej perspektywie zapewne nam się opłaci, jednak aby tak było warto pamiętać o kilku zasadach. Procedura zakupu takiej nieruchomości w Hiszpanii nie jest wcale skomplikowana, warto jednak poznać kilka zasad takiego zakupu.

źródło: pixabay.com

Zdarza się, że zakup nieruchomości w Hiszpanii może kosztować nas o wiele mniej niż nad naszym Bałtyckim morzem. Kupując nowy apartament, czy też dom w standardzie deweloperskim potrzebujemy trochę czasu na uruchomienie takiego mieszkania wakacyjnego. Nieruchomość jest wykończona w docelowe podłogi, drzwi wewnętrzne, zabudowy wnęk oraz kompletnie wykończone łazienki i meble w kuchni. Jeżeli myślimy o inwestycji w nieruchomość w Hiszpanii, która miałaby się sama spłacać, czy też przynosić nam dochód, przede wszystkim powinniśmy pamiętać o relacji ceny do lokalizacji, mowa tutaj nie tylko o regionie Hiszpanii, ale także bezpośredniej okolicy. Na to, jak wysokie opłaty z najmu będziemy pobierać będą miały wpływ m.in.:

  • Walory infrastruktury
  • Komunikacja i odległość do morza
  • Dojazd z lotniska

Warto także określić, do jakiej grupy docelowej chcemy dotrzeć oraz zastanowić się nad powierzeniem nieruchomości agencji, która zajmuje się obsługą najmu. Chociaż koszt nieruchomości w Hiszpanii wzrasta, to nadal jedna jest to opłacalna inwestycja, wciąż na rynku możemy znaleźć atrakcyjne oferty, jednak te „rozchodzą się jak ciepłe bułeczki” i warto śledzić je na bieżąco.

źródło: pixabay.com

Warto jednak pamiętać, że nie każdemu zakup mieszkania pod najem się będzie opłacał, szczególnie jeżeli wybierzemy nieodpowiednią lokalizację bądź podejmiemy się „ogłaszania” najmu na własną rękę. Problem może pojawić się także, kiedy strony zdecydowały się na odroczenie płatności, a kupujący nie dotrzyma terminów.

Aby jak najbardziej uniknąć problemów wynikających z zakupu nieruchomości, pod wynajem warto wybrać firmę, która zajmuje się sprzedażą takich mieszkań, następnie warto także zdecydować się na powierzenie odpowiedzialności za wynajem mieszkania agencji, która się tym zajmuje, będziemy mieć pewność, że mimo iż my jesteśmy w Polsce, ktoś będzie czuwał nad naszą nieruchomością.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *