Odkrywamy tajemnice Polonii, czyli sprawdzamy jak dużo Polaków jest w Hiszpanii.

   Chcesz wyjechać do Hiszpanii ale obawiasz się tego, w jaki sposób traktowani są tam Polacy? Zastanawiasz się czy warto tam zamieszkać? Tutaj znajdziesz na to odpowiedź powiemy Ci jak Hiszpanie są nastawieni na przyjezdnych i ogólnie jaką mają kulturę.

hiszpania

   Mentalność Hiszpanów

Zanim opowiemy Ci jak Polacy są traktowani w Hiszpanii, chcielibyśmy przedstawić ich specyficzną mentalność. Otóż, Hiszpanie są bardzo pozytywnie nastawieni do życia. Ogólnie Hiszpanie są bardzo życzliwym narodem. Pomimo panującego tam kryzysu, spacerując ulicami widać ich zadowolenie z życia i szczęście. To wszystko dzięki temu, że potrafią cieszyć się nawet z małych rzeczy. Od nich zawsze emanuje pogoda ducha i otwartość.

   Natomiast w nas, Polakach brakuje takiej spontaniczności i nie potrafimy znaleźć szczęścia w rzeczach małych. Niestety lubimy się zamykać w sobie i smucić. Warto pojechać do Hiszpanii i zarazić się ich spontanicznością i radością.

   Nastawienie Hiszpanów do Polaków

   Ogólnie nastawienie to jest bardzo przyjazna i ciepłe. Hiszpanie są otwarci na nowe narody. Nie mają do nas żadnych uprzedzeń. Zresztą gdyby tak nie było, to tak wielu Polaków nie szukałoby swojego miejsca w Hiszpanii.

   Ilu Polaków jest w Hiszpanii?

   Według danych GUS-u w roku 2013 w Hiszpanii mieszkało ponad 72 900 Polaków!

Czyli, można powiedzieć, że do Hiszpanii wyjechało całe średniej wielkości miasto.

   Które miasta w Hiszpanii są najbardziej oblegane przez Polaków?

Najwięcej naszych rodaków znajdziemy w Barcelonie, Madrycie a nawet na Wyspach Kanaryjskich.Polska

   Co ściąga najwięcej Polaków do Hiszpanii?

   Najwięcej Polaków wyjeżdża do Hiszpanii za pracą lub swoją drugą połówką, czyli decyduje się na założenie rodziny z Hiszpanem lub Hiszpanką. Oprócz tego, ceny nieruchomości wciąż maleją. Mieszkanie w słonecznej Hiszpanii kupimy za tą samą cenę, którą zapłacilibyśmy za mieszkanie w szarym, Polskim bloku.

Niektórzy Polacy wyjeżdżają do Hiszpanii bo chcą zmienić swoje życie, zacząć od nowa w obcym kraju.

   Co warto zrobić przed wyjazdem na stałe do Hiszpanii?

   Polacy mieszkający w Hiszpanii, radzą Polakom, którzy chcą tam wyjechać aby pod szlifowali swój Hiszpański, bo znajomość niemieckiego czy angielskiego na niewiele się przyda w jakiejś mniejszej miejscowości. A zresztą, jadą do tego kraju najlepiej znać ich język ojczysty. Przecież nas też irytuje to, gdy ktoś przyjeżdża do Polski, a chce rozmawiać z nami po angielsku.

Tagged with 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *