Oświetlenie nastrojowe w domu i na tarasie

Większość z nas doskonale zdaje sobie sprawę, że o komforcie i dobrym samopoczuciu w mieszkaniu, jak i na naszym tarasie decyduje w dużej mierze oświetlenie oraz jego barwa. Otóż ciepłe lub zimne światło ma wpływ na nasz nastrój w domu. Dlatego też mając to na uwadze w tym artykule powiem, jak dobrać odpowiednią barwę do poszczególnych pomieszczeń w naszym domu?

Źródło: pixabay.com

OŚWIETLENIE W KUCHNI

Oświetlając kuchnie możemy zastosować wiele różnych źródeł światła, które będą wykorzystywane w zależności od pory dnia czy sytuacji. Poza głównym oświetleniem, które będzie wykorzystywane do przygotowania posiłków, zadbajmy o światła w półkach, nad blatami, które ułatwią korzystanie z zasobów kuchni w nocy, kiedy pozostali domownicy śpią. Taśmy LED świetnie nadadzą się do tego celu. Przy okazji nie pobierają one wiele energii (taśma LED w barwie białej pobiera około 5 W na metr) więc nie nadwyrężą mocno domowego budżetu.

OŚWIETLENIE W SALONIE I JADALNI

Salon czy jadalnia często pełnią kilka ról w codziennym życiu. Są miejscem odpoczynku, pracy, spożywania posiłków, spotkań ze znajomymi. W tym przypadku ważne jest więc również oświetlenie, przy którym będzie można w pełni korzystać z tego pomieszczenia. Taśmy LED ukryte pod transparentnym sufitem napinanym z nadrukiem dowolnego obrazu mogą zapewnić odpowiednią ilość światła. Dekoracyjne oświetlenie, które zapewni nastrój podczas romantycznego wieczoru pomoże się zrelaksować i odprężyć, ma znaczący wpływ na samopoczucie. Mgławice gwiazd, stworzone z zestawu oświetlenia światłowodowego, są unikalnym rozwiązaniem, które delikatnie mrugając biało niebieskim światłem nadają pomieszczeniu oryginalnego charakteru oraz pozytywnie oddziałują na przebywające w nim osoby.
profile LED

Źródło: Klusdesign.pl

OŚWIETLENIE W ŁAZIENCE

W przypadku łazienki, oświetlenie montowane jest w niemal każdej powierzchni. Oświetlenie LED lustra pomaga przy porannej toalecie, czy wykonaniu makijażu. Centralne oświetlenie sufitu zapewni swobodę ruchu. Również w tym przypadku sufity podświetlane są nowoczesnym rozwiązaniem, które poza stworzeniem niezwykłego efektu są rozwiązaniem praktycznym i energooszczędnym. Dekoracyjne punkty świetlne umieszczone w fugach, w płytkach, w kabinie prysznicowej dodają uroku i okraszają pomieszczenie łagodnym światłem. Kryształowe „gwiazdy” ułożone na całym suficie bądź, przykładowo na kawałku sklepienia nad wanną czy jacuzzi poprawią wrażenia estetyczne oraz umilą czas spędzony na kąpieli po wyczerpującym dniu.

OŚWIETLENIE W SYPIALNI

W sypialni potrzebne jest punktowe oświetlenie przy łóżku, w miejscu telewizora jeżeli jest ustawiony w pokoju oraz światło centralne. Oświetlenie np. taśmami LED obramowania telewizora bądź umieszczenie światła w jego tle dobrze oddziałuje na wzrok, szczególnie gdy oglądamy film przy zgaszonym świetle głównym. Odpoczynek umilą łagodnie mrugające gwiazdy „Planetarium”, stworzone ze światłowodów, z których można ułożyć znaki zodiaku bliskich osób, bądź odwzorować układ gwiazd na niebie z ważnego dla nas dnia.

OŚWIETLENIE NA TARASIE

Oświetlenie tarasu nie musi być intensywne, gdyż w głównej mierze powinno sprzyjać odpoczynkowi. Dolne, delikatne światło pozwala się odprężyć, idealnie nada się na romantyczny wieczór lub chwile odprężenia w samotności. Natomiast świtało silniejsze, padające od góry rozbudza i dodaje energii, sprawdzi się więc nad dużym stołem, podczas spotkań towarzyskich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *