Poznaj klimat w Hiszpanii, przekonaj się że warto tam być!

  Marzy Ci się gorące słońce, słodkie lenistwo na piaszczystej plaży i kąpiel w gorącym morzu? A może wolisz górskie trasy, piękne szczyty i bujną, soczysto zieloną roślinność? To wszystko właśnie jest możliwe na terenie Hiszpanii. Wystarczy tylko odpowiednio wybrać miejsce z danym typem klimatu. Tutaj dowiesz się w jakich terenach występuje dany klimat i jakiej pogody możesz spodziewać się właśnie w Hiszpanii.

klimat

   Marzy Ci się klimat śródziemnomorski w Hiszpanii? Jeśli chcesz przekonać się na własnej skórze, co kryje się pod pojęciem klimatu śródziemnomorskiego to wybierz się w tereny Katalonii, Andaluzji, Walencji czy Murcji. W środku lata nie ma tutaj deszczowych dni, pada jedynie wiosną i jesienią. Lato jest upalne, a zima bardzo łagodna. Jest to wspaniały klimat, w sam raz dla największych zmarzluchów, tam zawsze będzie im ciepło.

   Cechy klimatu subtropikalnego poznasz na pięknych Wyspach Kanaryjskich. Tam przekonasz się co to znaczy prawdziwy relaks i dobry odpoczynek.

   Na wybrzeżu atlantyckim, w terenach Asturii, Nawarry czy Galicji panuje klimat atlantycki. Tam nie będzie Ci ani zbyt zimno, ani za gorąco. Zima i lato przebiega łagodnie, bez skrajnych temperatur. Zimą temperatura osiąga wartość około 10 stopni, natomiast latem do 25 stopni Celsjusza.

   Jeśli wolisz skrajne temperatury, czyli duży mróz zimą, a latem wysokie temperatury, powinieneś wybrać się w centralne tereny Półwyspu Iberyjskiego. To tam właśnie pokazuje swoje cechy klimat oceaniczno-kontynentalny.

   Gorące lato i zimna zima to cechy klimatu śródziemnomorskiego kontynentalnego. Duże wahania temperatur w ciągu roku są na terenie Katalonii, Murcji czy Andaluzji. Wiosną i jesienią, również nie brakuje obfitych opadów.

 góry

   Jeśli jednak wolisz klimat górski, wybierz się w tereny Pireneji, Gór Iberyjskich, Kantabryjskich czy Betyckich Kordylierów. U podnóży gór, temperatury podczas zimy wahają się od 3 do nawet -5 stopni Celsjusza. Oczywiście im wyżej wybieramy się w góry, tym bardziej temperatura spada.

   Hiszpania, to kraj, w którym każdy znajdzie dla siebie odpowiedni klimat. Nie brakuje tam terenów polecanych przez Światową Organizację Zdrowia. Jak widać jest to bogaty kraj pod względem kultury oraz różnorodnego klimatu. Zawdzięcza to swojemu specyficznemu położeniu.

   Więc, który region Hiszpanii wybierasz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *