San Pedro del Pinatar – Musisz tam być!

   W Hiszpanii jest wiele malowniczych miast i miasteczek. Dziś chcemy przedstawić Ci małe miasteczko o nazwie San Pedro del Pinatar. Tutaj dowiesz się o jego zabytkach i pięknych miejscach wartych odwiedzenia.

   San Pedro del Pinatar to małe miasteczko to małe miasto i jednocześnie gmina. Jest położone w prowincji Murcja w części południowo-wschodniej Hiszpanii. Jego powierzchnia obejmuje 22 kilometry kwadratowe, jest zamieszkane przez ponad 23 tysiące osób.

   Nazwę miasteczka San Pedro del Pinatar, możemy przetłumaczyć na język polski, jako Święty Piotr z lasami sosnowymi. Ta miejscowość jest oddalona około 50 km od Murcji, czyli stolicy prowincji, leży pomiędzy Man Menor, a Morzem Śródziemnym.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Co można robić w San Pedro del Pinatar?

   San Perdo del Pinatar to miejsce, w którym każdy turysta znajdzie coś dla siebie. Tutaj możesz godzinami wylegiwać się na słonecznej plaży i kąpać w Morzu Śródziemnym lub uprawiać różne sporty wodne. Plaże obsadzone są palmami, tutaj zawsze czekają na nas pobliskie bary i restauracje.

   Jeśli jednak wolisz bardziej aktywne spędzanie czasu, to możesz zrobić sobie małą wycieczkę po okolicznych zabytkach.

Zabytki w San Pedro del Pinatar

  •  Archeologiczne Muzeum Etnograficzne – Calle de Castro dr Mirón – Tutaj możesz oglądać paleontologiczne skamieniałości, starożytne przedmioty itp
  • Muzeum morskie – Calle Ingeniero Lorenzo Morale – kolekcjonujące morskie skarby
  • Las Salina – Jest to ośrodek badawczy, oferujący różne wystawy dotyczące prac w kopalniach soli i parku przyrody
  •  Kościół Świętego Piotra z XVII wieku

San Pedro

   Jak widać, jest to miejsce idealne dla osób lubiących wakacyjne lenistwo oraz dla tych, którzy wolą coś pozwiedzać. W tym mieście nie ma czasu na nudę, jeśli chcesz poszaleć na wieczornej imprezie, to zawsze trafisz do baru, w którym gra głośna muzyka i zabawa trwa w najlepsze.

   Niektórym to miejsce tak się spodobało, że zostali tam na dłużej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *