Velez Blanco

Velez-Blanco to hiszpańskie miasteczko w prowincji Almeria. Zajmuje powierzchnię 441 km ². Znajduje się na wysokości 1070 metrów i 164 kilometrów od stolicy prowincji, Almería. Velez Blanco należy do okręgu Los Velez. Jedną z głównych atrakcji jest szesnastowieczny zamek, połączony z Fajardo. W mieście znajduję się również wiele innych atrakcji, zobacz jakich.

a

  • kościół Santiago,
  • klasztor San Luis,
  • Jaskini znaków,

W którym góruje indalo, czyli malarstwo z późnego neolitu. Rysunek przedstawiający ludzką postać, stał się znakiem miasta w prowincji Almería. Jaskinia została uznana za National Historic Landmark, została również wpisana do Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Miejscowość posiada wyjątkowe walory krajobrazowe i historyczne ze wspaniałymi zamkami wybudowanymi w XVI wieku na miejscu muzułmańskiej alcazaby.

b

Velez Blanco należy do odziedziczonych sieci, inicjatyw zrównoważonej turystyki miasta, która dociera do wartości majątku na obszarach turystycznych wiejskich. Projekt ten składa się z 23 gmin, 6 andaluzyjskich prowincji zgłoszonych do zespołów historyczno-artystycznych.

Miejscowość w przeciwieństwie do innych jest położona w głębi kraju. Dlatego też możemy tu odczuć większą temperaturę około 40 stopni Celsjusza w okresie letnim. Najlepszym okresem na wypoczynek jest czerwiec bądź wrzesień, wtedy temperatury są nieco niższe i na pewno przyjemniejsze.

Do Velez Blanco transport z lotniska Alicante może być nieco utrudniony, gdyż miejscowości dzieli spora odległość 190 kilometrów. Dlatego też mogą Państwo zwrócić się bezpośrednio do nas w celu zorganizowania transportu. Można również wypożyczyć samochód, czy skorzystać z połączeń autobusowych, ale nie da się ukryć, że jest to dość duży koszt.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *