Warto zamieszkać w Hiszpanii?

Przeniesienie swojego życia do Hiszpanii może mieć zarówno wiele plusów, jak i minusów. Dzisiaj skupimy się na zaletach mieszkania w Hiszpanii.

źródło: pixabay.com

  • Nikt się nie pcha, wchodząc do autobusu, idąc rano do pracy możesz liczyć, że spokojnie wejdziesz do jego środka bez przepychania się między ludźmi.
  • Oczywiście zaletą mieszkania w Hiszpanii jest pogoda, mówimy o tej wiosennej i zimowej, chociaż i letnia jest bardzo interesująca, jednak tą porą roku można się strasznie zmęczyć, chyba że mieszkamy nad morzem, czy też w pięknym północnym zakątku.
  • Przekąski przeróżnego rodzaju, czyli tapas, można je kupić już od 2 euro, w tym wliczone jest także małe piwo. Całkiem przyzwoite tapas czeka na nas prawie w każdym barze.
  • Kawa w Hiszpanii jest bardzo tania i dobrze przygotowana, szczególnie w porównaniu do kawy z różnych sieciówek, w których możemy dostać espresso z ogromną ilością mleka. Kawa podawana jest w filiżankach.

źródło: pixabay.com

  • W Hiszpanii prawdopodobieństwo spotkanie niemiłej osoby jest naprawdę niewielkie, ludzie tutaj są mniej zakompleksieni, co przekłada się na ich uprzejmość.
  • Chociaż w Polsce także mamy obowiązek zatrzymywać się na pasach to w Hiszpanii naprawdę każdy się do tego stosuje, a nawet jeżeli zapomni, przepraszającym gestem ręki pokazuje, że się zagapił.
  • W Hiszpanii oprócz majonezu i wielu smażonek możemy trafić na naprawdę zdrowe dania. W wielu restauracjach króluje oliwa z oliwek i warzywa. Świeże i zdrowe produkty dostępne w supermarketach i na bazarkach to świetna okazja do próbowania nowych smaków. Także ryby i świeże owoce morza są dobrze dostępne i nie kosztują zbyt wiele, nie możemy jednak uogólniać, wiele z nich może osiągać zawrotne ceny, dlatego sprawdzajcie różne przysmaki ale z głową.

W wyprowadzce, czy też pobycie w Hiszpanii znajdzie się o wiele więcej zalet, jednak aby się o nich dowiedzieć, najlepiej wybrać się samemu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *