Zatoka Biskajska

Niezwykle atrakcyjnym pod względem turystycznym miejscem jest wybrzeże Zatoki Biskajskiej. Dzięki długim, szerokim i piaszczystym plażą wybrzeże przyciąga uwagę wielu turystów. Piękne kurorty odwiedzane są latem przez wielu turystów, ale również przez samych mieszkańców Francji. Dla miłośników sportów wodnych znajdzie się tu mnóstwo atrakcji, dzięki silnym wiatrom i burzliwym falom wody oceanu, począwszy od nurkowania przez windsurfing, kitesurfing, żeglarstwo do nart wodnych, latania na spadochronie za motorówką czy pływania na „bananie”. Na całym wybrzeżu znajduje się wiele wspaniałych portów, w których można wypożyczyć jachty lub wybrać się na zorganizowane rejsy.

a

Dla spacerowiczów też znajdzie się wiele atrakcji, począwszy od zwiedzania licznych zabytków, spacerowania długimi, krętymi uliczkami miast czy też odwiedzania licznych restauracji.

Słoneczne obszary w tej części Francji słyną przede wszystkim z uprawy:

 • winorośli,
 • tytoniu,
 • słoneczników,
 • hodowli bydła i drobiu.

b

Zatoka Biskajska terytorialnie graniczy z Oceanem Atlantyckim oraz takimi regionami turystycznymi jak Dolina Loary i Dolina Garonny. Wybrzeże w tej części Francji jest imponujące, charakteryzuje się potężnymi wydmami, największe są w okolicy Arcachon, natomiast w głębi lądu rozciągają się rozległe lasy sosnowe. Akwen Zatoki Biskajskiej jest obszarem rozwiniętego rybołówstwa. Poławia się tutaj:

 • sardynki,
 • tuńczyki,
 • homary,
 • krewetki,
 • ostrygi.

Stolicą naszego regionu jest Bordeaux położone nad rzeką Garonną, będące jednocześnie najważniejszym ośrodkiem południowo-zachodniej części kraju i silnym magnesem przyciągającym turystów wieloma atrakcjami.

© Copyright 2010 CorbisCorporation

Gdzie jechać i co zwiedzać ?

 1. Arcachon – jedno z najpiękniejszych miejsc na atlantyckim wybrzeżu ukryte wśród sosnowych lasów na południowym brzegu cudownej laguny Bassin d’Arcachon połączonej z otwartym oceanem.
 2. Saint Jean de Luz – ważny port rybacki, kurort, uzdrowisko i zabytkowe miasteczko w jednym. Piękne, piaszczyste plaże, promenadę, kasyna, wille i zabytkową starówkę osłania od oceanu przepiękna zatoka zwieńczona falochronami.
 3. Biarritz – pełne przepychu wille, luksusowe hotele na malowniczych skałach i szerokie, piaszczyste plaże charakteryzują zamożny kurort znany dzięki cesarzowej Eugenii, żonie Napoleona III, która w tym mieście wybudowała swoją rezydencję.
 4. Biscarrosse – niewielki kurort z przyzwoitą bazą noclegową, który upodobali sobie szczególnie miłośnicy windsurfingu, kitesurfingu, surfingu i żeglarstwa.
 5. La Rochelle – wspaniały kurort z piękną historią, najlepszymi na wybrzeżu tawernami, mnóstwem atrakcji i urzekającymi plażami.
 6. Wyspa Re – oblegana przez turystów niezwykła wyspa słynąca ze słonecznych plaż oddzielonych od wnętrza wyspy lasami i wydmami.
 7. Wyspa Noirmoutier – rajskie kąpielisko z niesłychanie długą, piaszczystą, idealnie zagospodarowaną plażą położone na cudownej wyspie wcinającej się w ocean na północny-wschód od wybrzeża Vendee.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *